ZyXEL NAS540 için çok güzel bir slogan kullanmış:

ZyXEL NAS540 ile tüm verilerinize  erişin...

Gerçekten de bu cihaz bu sloganı hak ediyor diyebiliriz. Mobil cihazların ve bulut servislerinin yaygınlaşması neticesinde çok daha fazla kişi verilerine her yerden ulaşmak istemeye başladı. Bu nedenle de ZyXEL bu açığı fark ederek ev kullanıcılarının bile rahatlıkla kullanabileceği bir cihaz üreterek piyasaya sürmüş. Esasen işletmelerin kullandığı bir sistem olan NAS cihazları, fiyatlarındaki düşüşlerle birlikte EV ve KÜÇÜK OFİS’lerinde kullanıma açılıyor.
Unutmamak gerekiyor ki, binlerce fotoğraf, video, müzik veya doküman bulut servilerindeki erişim aksaklıklarında bir anda büyük bir problemler yaşatabiliyor. Ağ teknolojileri konusunda yeni nesil ürün ve hizmetler sunan ZyXEL, kullanıcıların tüm bu verilerini ağ üzerinden kolayca senkronize edilebileceği, güvenle saklayabileceği ve her yerden kolayca erişebileceği yeni ürünü NAS540 ile kendine bağlamayı hedefliyor.

Her şeyi yedekleyin, her yerden erişinZyXEL'in yeni NAS540 çözümü sayesinde kullanıcılar, kolayca tüm verilerine uzaktan ulaşabilme, yedekleme, senkronize edebilme ve başkaları ile paylaşabilme imkânı olan kendi kişisel bulutlarını oluşturabiliyorlar. ZyXEL NAS540 ile ücretsiz olarak temin edilebilen DDNS servisi sayesinde internet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayar üzerinden cihaza rahatlıkla erişebilecek özel bir link oluşturabiliyor. Ayrıca ZyXEL zCloud 2.0 kullanımı sayesinde Android ya da iOS cihazların içerisindeki tüm dosyalara erişebiliyor ve tüm multimedya dosyaları oynatabiliyor.
ZyXEL NAS540, evdeki tüm cihazlardaki dosyaların çok daha kolay bir şekilde yedeklenebilmesi için ownCloud isimli uygulamayı kullanıyor. Böylece kullanıcılar Windows, Mac OS X, Android, iOS ve Linux işletim sistemli tüm cihazlarındaki dosyalarının otomatik olarak NAS 540 ile senkronize olmasını sağlayabiliyorlar. NAS540 yalnızca ağ içerisindeki bilgisayar ve mobil cihazlar ile değil, aynı zamanda popüler bulut servisleri ile de ortak çalışabiliyor. Ürün sayesinde Google Drive ve Dropbox gibi servisler üzerindeki dosyalar, NAS540 ile senkronize edilerek tüm kişisel verilerin lokal depolama birimlerinde de bir kopyasının bulunmasına imkan tanınıyor.
ZyXEL NAS540 yedekleme ve daha hızlı performans için RAID 1, 5, 6 veya 10 desteği de sunuyor. Bu özellikler sayesinde 4 disk kapasiteli NAS540 sistemi herhangi bir disk hatasına karşı tüm verilerin halen güvenli bir şekilde erişilebilmesine izin veriyor. Kullanıcılar bir diskin arızalanması durumunda bile çalışmaya devam edebiliyor ve diski değiştirseler bile hiçbir veri kaybı yaşamıyorlar

Verilerinize anında erişinZyXEL NAS540, ağ bağlantılı depolama sistemleri arasında üstün performansı ile de dikkati çekiyor. Üzerinde bulunan 1.2 GHz'lik çift çekirdekli işlemcisi ve 1 GB DDR3 hafızası ile yüksek veri transferi gerektiren işlemlerde performans sorunu yaşanmamasını sağlıyor. RAID-5 konfigürasyonu, küme bağlantılı olarak kullanılabilen iki Ethernet LAN portu, yüksek hızlı USB 3.0 girişleri ve SDXC desteğine sahip SD kart okuyucusu sayesinde büyük miktarda verileri farklı platformlardan yüksek hızda transfer edebiliyorsunuz.
NAS540, fotoğraf makinesi veya video kamerası gibi cihazlardaki dosyaları, USB portları üzerinden 130 MB/saniyesi hızında okuyabiliyor ve 48 MB/saniye hızında yazabiliyor.
4 disk girişi bulunan ZyXEL NAS 540 bu sayede toplam 24 Terabyte'lık veri depolama kapasitesine erişebiliyor. Ev ağlarında en çok ihtiyaç duyulan müzik, video ve fotoğraf arşivleme sorunlarına gerçek bir çözüm sunan NAS 540, bu kapasitesi sayesinde 6000 film, 4 milyon müzik veya 6 milyon fotoğraf dosyasının depolanabilmesine izin veriyor.Not: İnceleme ve yazıların bir kısmı internet üzerindeki çeşitli sitlerden alınarak derlenmiştir.
Bu yazımızda Zyxel’in NAS540 cihazını inceliyoruz:
ZyXEL NAS540

 
HIZ TESTLERÄ°