Video HDD ve Masaüstü HDD
Karşılaştırması...


Video ve İzleme Uygulamalarında
Performans ve Güvenilirliği Artırma


Yüksek Yazma İş Yükü
Bilgisayarların büyük çoğunluğunda, yüksek yazma ve okuma hızı gerektirdiği gibi aynı zamanda küçük bloklar halinde “rastgele” veri aktarımı yapabilen depolama donanımları gerektirmektedir.
Buna karşılık Video depolaması yapan cihazlar ise yazma odaklı ve büyük miktarlı “sıralı” veri blokları için üretilmiş olmalıdır. Aslında yazma işlevi, bir izleme uygulamasında, sabit disk çalışmasının %95’ine kadar olan oranlara ulaşabilir. Bundan başka, doğası gereği, video ve izleme ortamlarının her zaman açık ve çalışıyor olması, yazma iş yükü talebinin bu denli yüksek olmasına neden olmaktadır.
Seagate video ve izleme HDD’leri özellikle yüksek kapasiteli, yazma performansı sağlamak amacıyla üretilmiş ve bu amaçla özellikle optimize edilmişlerdir. Piyasada bulunan ve “Video Akışı” (Video streaming software) yazılımlarının tüm gereksinimlerini mükemmel bir biçimde desteklemektedirler.
Bu gelişmiş yazma işleviyle birlikte Seagate’in video için optimize edilmiş disk serisi, birinci sınıf bir performans ve DVR, medya merkezi veya videolu güvenlik uygulamaları için daha fazla disk dayanıklılığı sağlar. “Seagate Pipeline HD ST2000VM002”

7/24 Güvenilirlik
“Seagate Pipeline HD Video serisi” 7/24 Güvenlik için optimize edilmiş disklerin en önemli yanlarından biri de, sürekli çalışmanın getirdiği yükü kaldırabilme özelliğidir. Masaüstü sabit diskler, bu tür ortamlardaki uygulamalara ve özel yükleri kaldıracak özelliklere sahip değildir. Buna karşılık “Seagate Pipeline HD Video serisi”, birden fazla kameradan veya kanaldan kayıt halinde 7/24 esasında gelen verileri kaydetmek üzere üretilmiştir. Bu yüksek iş yükü masaüstü diskle karşılanıyor gibi görünse de 7/24 çalışan cihaz sonunda arıza yaparak hem performansı (desteklenen akış sayısı), hem de güvenilirliği olumsuz etkiler. Video için optimize edilmiş diskler, belki de günde sekiz saat, haftada beş gün çalışmak üzere daha hafif iş yoğunlukları için tasarlanan masaüstü disklerin sağladığının çok ötesinde güvenilirlik sağlar. Buna ilaveten Seagate’in video ve izleme HDD’leri ürün serisi, sadece enerji tasarrufu sağlamakla kalmayıp 7/24 esasında çalışırken düşük çalışma sıcaklığı ve artırılmış sistem güvenilirliği de sağlayan düşük güçle çalışma olanağı da sunar. Seagate video izleme HDD’leri tasarlandıkları hedef ortamlarda yapılan ölçümlerle sektördeki en düşük yıllık arıza oranlarını (AFR’ler) sağlayarak kişisel ve önemli video içeriği için güvenilir depolama sunar. Bu da DVR ve izleme sistemlerinin kurulduktan sonra çok az bakım veya onarım gerektirmesi nedeniyle daha ucuza mal oldukları anlamına gelir.

En Gelişmiş Depolama Teknolojisi
Yüksek yazma iş yükü ve 7/24 çalışma ihtiyacıyla ilişkili olarak Seagate video ve izleme HDD’leri, günümüzün DVR ve videolu güvenlik uygulamaları için sektördeki en ileri depolama teknolojisini kullanmaktadır. Piyasadaki birçok masaüstü diski gibi Seagate video ve izleme HDD’leri de 4 TB’lık büyük kapasitelere ulaşan güvenilir veri depolaması sağlar. Fakat düşük fiyatlı masaüstü disklerin aksine bu video ve izleme HDD’leri, yüksek kapasiteyle güçlü çift çekirdekli işlemci teknolojisini ve video için optimize edilmiş yazma önbelleği yönetimini birleştirir. Bu özellikler bir araya gelerek DVR ve izleme ortamları için olağan birden fazla yüksek kaliteli video akışının gereksinimlerini karşılar. Bu, ayrıca, birçok videolu güvenlik yapılandırmasının en önemli ihtiyacı olan video arşivlerinin uzun süreli depolanmasına olanak sağlar. Yüksek kapasite değerleriyle video ortamlarının güç koşullarına dayanabilme yeteneğini birleştiren “Seagate Pipeline HD Video serisi HDD”leri, gigabayt başına maliyet performansını en üst düzeye çıkararak sistem oluşturucuları ve entegrasyonu yapanlara ödediklerine karşılık en fazla getiriyi elde etme şansı verir.

Sonuç
Video ve izleme uygulamalarının sürekli daha fazlasını talep eden iş yükü, performansı, güvenilirliği ve kapasiteyi artıran özel yetenekleri olan sabit diskleri gerekli kılmaktadır. Yüksek yazma iş yüküne, sürekli çalışmaya ve birden fazla
kameradan gelen büyük miktarlardaki önemli video akışına uygun olarak tasarlanmış “Seagate Pipeline HD Video serisi HDD”leri, düşük fiyatlı masaüstü seçeneklerine kıyasla, sistem entegrasyonu yapanlara ve son kullanıcılara uzun dönemde önemli avantajlar sağlamaktadır. Kurulan sistemlerin bakım masraflarını düşüren amaca yönelik üretilen bu diskler zaman içinde daha fazla tasarruf sağlar.

Tüm Teknik Özelliklere ulaşmak istiyorsanız aşağıdaki linkten geniş bilgi edinebilirsiniz:
http://www.seagate.com/staticfiles/support/docs/manual/ce/Pipeline%20HD%20Series/100773923a.pdfNot: İçerik ve karşılaştırma internet sitelerinden alınarak düzenlenmiştir.


                     Seagate Pipeline HD Video serisi HDD’leri


Her Zaman Açık, Her Zaman Güvenilir DVR Depolama
Yüksek Kapasiteli Performans


Güvenilir, Yüksek Kapasiteli Video Disk Performansı


Seagate® Video 3.5 HDD’leri, düşük güç tüketimi, sessiz çalışma, düzgün video akışı, yüksek güvenilirlik ve yüksek HDD DVR kapasitesi için iyileştirilmiş güvenilir 24×7 çalışma sunar.

• Maksimum 16 eşzamanlı HD içerik akışı sunar
• 2 TB video depolama çözümü - maksimum 240 saat HD videosu
• Görüntüleme ve dinleme deneyimini geliştirmek için sessiz çalışma
• Her zaman açık olması için 7/24 çalışma gerektiren DVR cihazları
• Başlangıç seviyesi veya ev izleme sistemi depolama çözümü


              2 TB = maksimum 240 Saat HD İçeriği

Dünyanın video uygulamaları için özel olarak tasarlanmış 2 TB diskiyle tanışın. Video 3.5 HDD’leri, maksimum 16 HD akışı destekleriyle DVR ve ortam merkezi uygulamalarında daha fazla depolama için artan talebi karşılıyor. Maksimum 240 saat favori video içeriğinizi kaydetmek, depolamak ve görüntülemek hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Her Zaman Açık, Her Zaman Güvenilir DVR Depolama

Medya teknolojisi, güvenilirlik ve enerji verimi gerektirir. Seagate Video 3.5 HDD’leri, endüstrinin en düşük genel güç tüketimi profillerini, en serin çalışma sıcaklıklarını ve en iyi AFR’leri sunar.
Düşük güç profilleri, DVR üreticilerinin genel güç gereksinimlerini daha da azaltmasını ve Energy Star uygunluğunu desteklemesini sağlar.Yüksek Performans, Düşük Güç Tüketimi

Video 3.5 HDD’leri, performanstan ödün vermeksizin, enerji tasarrufu sağlayan tüketici elektroniğine olan talepteki artışa cevap veriyor.
Seagate, güç tüketimini düşürmenin çok daha fazlasını sağlayan çevre korumaya önem vermektedir. Tasarımına göre Video 3.5 HDD:
• Maksimum %50 geri dönüştürülmüş maddeler içerir
• %70 oranında geri dönüştürülebilir maddeler kullanır
• Tüm RoHS ve yeni REACH standartlarına uygundur
• Düşük halojen kullanımı

Ne alırsınız?

DVR işlevselliklerinin en iyisi - canlı TV bekletme, reklam atlama ve dahası
• Endüstrinin lider tüketici video depolama cihazı
• Enerji tasarrufu sağlayan, düşük maliyetli tüketici elektroniği tasarlamak için yeni özellikler

KARŞILAŞTIRMA